Venų varikozė: ligos išsivystymo laipsnis

Remiantis Nacionalinio tyrimų medicinos universiteto specialistų skaičiavimais, daugiau nei 50% pasaulio gyventojų arsenale yra liga, vadinama varikoze.

Kokia tai liga, kodėl ji pavojinga?

venų išsiplėtimas

Liga yra procesas, kurio metu periferinės venos išsipučia ir tampa matomos po oda. Padidėjus tūriui, jie traukiami į mazgus, o tai sutrikdo vožtuvo aparato funkcijas. Kraujas negali cirkuliuoti įprastu greičiu, o veninis slėgis pakyla, ištempiant indus, kurie negali apdoroti skysčių pertekliaus.

Venų varikozė yra liga, su kuria susipažinę ne tik šiuolaikinė medicina. Net senovės bizantiečiai sirgo šia liga.

Sprendžiant iš jų susidomėjimo liga ir sukurtų kovos su ja būdų (gydymui buvo naudojami specialiai apdoroti tvarsčiai), net ir tuo metu venų varikozė buvo gana dažna liga.

Dažniausiai venų varikozė diagnozuojama moterims. Taip yra dėl nuolat besikeičiančio hormoninio fono. Vyrai, nors ir mažesni, taip pat lankosi flebologo, specialisto, tiriančio venų struktūrą ir funkciją, kabinete.

Varikozinių venų ligos laipsnis

Sistema, pagal kurią įprasta kvalifikuoti ligos stadijas, apima 6 ligos vystymosi etapus:

 • Nulis.Nulinis lygis, arba nulinė varikozinių venų stadija, kuri vizualiai nepasireiškia. Pacientas skundžiasi padidėjusiu apatinių galūnių patinimu, skausmu ir mėšlungiu. Tačiau nėra matomo venų padidėjimo. Žmogus išoriškai sveikas, tačiau jaučia visus ligos simptomus.
 • Pirmas.Ant kojų yra veninis voratinklis arba išsiplėtusių kraujagyslių rezginys. Be to, pacientas kenčia nuo visų aukščiau išvardytų simptomų. Jei šiame etape aptinkama liga, reikia nedelsiant imtis veiksmų. 1 laipsnio venų varikozės gydymas atliekamas per trumpą laiką ir su mažesne komplikacijų rizika.
 • Antra.Šis etapas laikomas sunkios varikozės ligos pradžia, nes gali sukelti kraujo krešulių susidarymą. Nuotraukoje parodytos 2 laipsnio varikozės, kuriose pacientas gali savarankiškai aptikti išsiplėtusias venas ir mazgelius ant kojų, kurie atsiranda po ilgo galūnių imobilizavimo ar įtempimo.
 • Trečias.Prie pirmiau aprašytų simptomų pridedama kasdieninė edema, dažniausiai pasireiškianti vakare. Šioje nuotraukoje 3 laipsnio venų varikozė. Dažniausiai tai diagnozuojama šiais laikais.
 • Ketvirta.Dėl mitybos trūkumo varikozinių venų paveiktoje odoje atsiranda pigmentacijos pokyčių. Prasideda uždegiminis procesas, kartais sukeliantis odos atrofiją ir trofinės opos atsiradimą.
 • Penkta.Kiek opa užgijo.
 • Šeštas.Šiame etape trofinė opa gyja labai ilgai arba visai negyja.

Venų varikozės paūmėjimo priežastys

Ligos stadijos priklauso ne tik nuo jos nepaisymo, bet ir nuo kitų išorinių bei vidinių veiksnių, todėl apsvarstysime pagrindinius:

varikozinių venų ant kojų nuotrauka
 • nesilaikant sveikos gyvensenos principų, įskaitant tinkamą mitybą, sportuojant, atsisakant žalingų įpročių, problema gali pablogėti ir liga gali tapti kritine;
 • tam tikras profesijų skaičius, prisidedantis prie varikozinių venų išsivystymo ar pasunkėjimo. Puoliami: biuro darbuotojai, mokytojai, vairuotojai, pardavėjai. Taip yra todėl, kad šiose pozicijose esantys žmonės ilgą laiką yra vertikalioje arba sėdimoje padėtyje;
 • ligų, kurios sukelia varikozines venas, buvimas, pavyzdžiui, nutukimas, taip pat nėštumas;
 • tam tikro stiliaus drabužių laikymasis, pavyzdžiui, dėvėti aptemptas kelnes, sutraukiančias kraujagysles.

Svarbu, kad mokslininkai taip pat nustatė paveldimą polinkį sirgti šia liga. Atitinkamai, yra tikimybė, kad pacientas laikysis sveikos gyvensenos venų varikozės.

Prevencijos patarimai

apleistos venų varikozės

Jei atsiranda ligos simptomų, nedelsdami kreipkitės į specialistą, nedelsdami ir nesikreipdami į chirurginę intervenciją.

Turėtumėte vengti susikaupusio antsvorio ir sėslaus gyvenimo būdo, daugiau judėti, aktyviai sportuoti ir dažniau būti gamtoje.

Drabužiai turi būti patogūs ir atitikti saugaus dėvėjimo kriterijus.

Sergant varikoze, geriausia suteikti kojoms pakeltą padėtį, tokiu atveju slėgis induose sumažės, o patinimas išnyks.

Kontrastinis dušas taip pat pagerina kraujotaką ir taip palengvina kraujo tekėjimą per indus.

Išvada

Kaip ir bet kurios kitos ligos atveju, neturėtumėte atidėti apsilankymo pas gydytoją sergantiems varikoze. Ankstyva diagnozė padidina sėkmingos reabilitacijos ir greito pasveikimo tikimybę.