Pratimai sergantiems varikoze

Pratimus nuo varikozinių venų svarbu daryti kiekvienam, nepriklausomai nuo to, ar ant kojų matomos tik voratinklinės venos, ar jau atsirado mazgų. Spartinti kraujotaką būtina visais atvejais, ypač jei profesinė veikla susijusi su nuolatiniu buvimu sėdimoje padėtyje arba tenka stovėti kelias valandas iš eilės. Dėstytojai, valandų valandas praleidžiantys katedroje, kirpėjai, visą dieną kuriantys šukuosenas, biuro darbuotojai, kurie nuo ryto iki vakaro nesikelia nuo kompiuterio, vairuotojai, priversti valandų valandas laukti prie vairo kamščių. . . daug tokių profesijų, todėl, be paveldimumo, mitybos, antsvorio, pasyvaus gyvenimo būdo, yra dar vienas svarbus dalykas, turintis įtakos venų sveikatai: reikia leisti kojoms pailsėti ir kelis kartus bent šiek tiek pasportuoti. diena. Pavyzdžiui, jei žmogus sėdi prie kompiuterio, tada ištiesti koją po stalu ir pasukti pirštą į abi puses neužima daug laiko ir vietos. Žinoma, yra pratimų, kuriems reikia vietos, juos reikia atlikti stovint arba gulint. Tačiau elementarūs judesiai, kurių kiti nepastebi, šioje situacijoje yra puiki išeitis.

pratimai sergantiems varikoze

Paprastas pratimų rinkinys sergantiems varikoze

Čia bus tik trys taškai. Dėl kojų sveikatos galite sau leisti atlikti šiuos paprastus ir greitus venų varikozės pratimus:

  1. Šį pratimą galima atlikti tiek stovint, tiek sėdint. Koją reikia pakelti virš grindų ir pirštu daryti sukamuosius judesius - pirmiausia 4 „pasukus" viena kryptimi, tada kita. Pakartokite 10-15 kartų su kiekviena koja.
  2. Kaip ir pirmoji, ši užduotis tinka sėdint ir stovint. Pėda turi būti pakelta nuo grindų. Kojos pirštą traukite link savęs, kol pajusite deginimo pojūtį ar sušilimą blauzdoje (taip dirba blauzdos raumenys). Laikykite 4 skaičiavimus ir atpalaiduokite pėdą. Pakartokite 10-15 kartų su kiekviena koja.
  3. Atliekant trečiąjį pratimą teks palikti stalą, bet verta. Padėkite kojas pečių plotyje. Atsistokite ant pirštų galiukų. Ir įsivaizduokite, kad prie vainiko pririštas siūlas, kuris ištraukiamas aukštyn. Galima įsivaizduoti, kad tai daigas, už kurio išsitempia visas kūnas, atsipalaidavę tempiasi stuburas. 4 skaičius reikia „augti", stovint ant pirštų galiukų ir – atsipalaidavimas, grįžus į pradinę padėtį. Pakartokite 10-15 kartų.

Be mankštos

  • Tie, kurie darbo dieną praleidžia ant kojų, ar namuose turi daug stovėti, pavyzdžiui, plaudami daug indų ar gamindami maistą gausiai šeimai ir pan. , neturėtų „sušalti" vienoje pozoje. Gera išeitis – žingsniuoti nuo vienos kojos ant kitos, pirštais daryti sukamuosius judesius, kaip minėtame komplekse, šokti, jei leidžia situacija. Galite pastatyti žemą taburetę ir pakaitomis ant jos uždėti kojas. Norėdami tai padaryti, galite naudoti bet kokius tinkamus objektus - pavyzdžiui, kopėčių laiptelį.
  • Ilgai sėdint, kad ir kaip juokingai tai skambėtų, verta apsiversti nuo sėdmenų ant užpakalio, kad bent karts nuo karto pasikeistų kūno padėtis. Palanku periodiškai atsikelti ir daryti sukamuosius judesius su klubais. Dirbant kompiuteriu nuotoliniu būdu, kėdę patartina pakeisti dideliu fitballu, kad dubuo kuo daugiau judėtų.
  • Pratimus dėl venų varikozės puikiai papildo kontrastinis dušas. Perkelkite vandens srovę iš apačios į viršų kojomis, kad padėtumėte kraujui tekėti, įveikdami gravitacijos jėgą. Po vandens procedūrų gera atsigulti iškėlus kojas (svarbiausia, kad kojos būtų virš dubens).
  • Be to, plaukimas ir vaikščiojimas padeda kovoti su venų varikoze. Pakanka rasti laiko pasivaikščiojimui vidutiniu tempu parke ar ramiuose kiemuose. Bėgimas, priešingai, yra nepageidautinas. Minkštos sportinės veiklos rūšys, tokios kaip vaikščiojimas ir plaukimas, padeda gerinti kraujotaką, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą. Plaukimas taip pat mažina stresą sąnariams.