Genitalijų venų varikozė

Genitalijų venų varikozė pasireiškia tiek vyrams, tiek moterims. Ši liga gali pažeisti varpą, gimdą, sėklides, tarpvietę, lytines lūpas ir vulvą. Vystantys patologiniai pokyčiai ne tik neigiamai veikia organo sveikatą, bet ir paveikia psichologinę paciento būklę.

skausmas apatinėje pilvo dalyje su lytinių organų varikoze

Moterų venų varikozė

Remiantis statistika, tokia moterų patologija dažniausiai atsiranda ant lytinių lūpų. Pirmieji ligos požymiai – bendros savijautos pablogėjimas, kuris paveikia seksualinį gyvenimą.

Moterų venų varikozės priežastys yra kelios:

 1. Įgimtas ar įgytas kraujagyslių sienelių nepakankamumas. Venų varikozė gali susidaryti dėl didelio fizinio krūvio, lėtinių dubens organų ligų ar nutukimo.
 2. Hormoninių vaistų, įskaitant kontraceptikus, vartojimas.
 3. Nėštumas. Su kiekvienu paskesniu nėštumu moterų lytinių organų varikozės rizika didėja.

Seksualinių venų varikozės buvimą liudija tokie simptomai kaip „žvaigždučių" ar mazgų atsiradimas ant intymios srities venų. Oda šioje srityje tampa sausa ir jautri. Kai kurioms moterims ant lytinių lūpų susidaro pigmentacija su varikoze. Išskirtinis ligos bruožas yra tas, kad lytinės lūpos pradeda didėti, susidaro patinimas, dėl kurio jos deformuojasi. Jis gali padidėti kaip viena lytinė lūpa, o tuo pačiu ir dvi. Kai liga progresuoja, moteris pradeda jausti skausmą ir niežėjimą.

Rizikos grupėje susirgti yra tos moterys, kurios kenčia nuo kojų venų varikozės.

Kalbant apie nėščias moteris, lytinių organų venų varikozė išsivysto dėl greito svorio padidėjimo, padidėjusio fizinio aktyvumo ir išsiplėtusios gimdos spaudimo venoms. Stiprus vaisiaus spaudimas dubens organams gali išprovokuoti vulvos venų varikozę. Plyšus kapiliarams, kas nutinka itin retai, moteris patiria nedidelį kraujavimą.

Verta paminėti, kad vaisiaus nėštumo metu liga jam neturi jokio neigiamo poveikio.

Jei lytinių organų venų varikozės priežastis buvo nėštumas, tai liga praeis savaime praėjus keliems mėnesiams po gimdymo. Pagrindinė atsigavimo sąlyga tokioje situacijoje yra didelio fizinio krūvio pašalinimas ir kūno svorio kontrolė.

Vyrų lytinių organų venų varikozė

Vyrų lytiniams organams rizika susirgti šia liga yra ne mažesnė nei moterų. Paviršutiniškai išsidėstę indai ant sveiko vyro lytinio organo neviršija 3–4 mm skersmens. Dažniausiai diagnozuojama varikocelė, tai yra sėklidžių venų varikozė.

Patologijos priežastys daugeliu atvejų yra susijusios su vyro gyvenimo būdu, tačiau kai kuriais atvejais liga gali atsirasti dėl aplinkybių, kurių žmogus negali kontroliuoti.

genų ir polinkio sirgti lytinių organų varikoze

Pagrindinės vyrų lytinių organų venų varikozės priežastys:

 1. Genitalijų pažeidimas.
 2. Gerybinių ar piktybinių navikų buvimas.
 3. Ilgalaikis šlapimo pūslės perpildymas, dėl kurio suspaudžiami organai.
 4. Ankstesnės chirurginės intervencijos į dubens organus.
 5. Ilgas ir reguliarus savarankiškas ejakuliacijos proceso vėlavimas.
 6. Įvairių vaistų, pavyzdžiui, anestetikų, padedančių pailginti lytinį aktą, vartojimas.
 7. Paveldimumas.
 8. Infekcinių lytinių organų ligų pasekmės.

Vyras gali įtarti, kad yra venų varikozė, jei po oda ant kraujagyslių susidaro įvairaus dydžio mazgeliai. Be to, lytinio akto metu jaučiamas diskomfortas ir dilgčiojimas. Esant susijaudinimui, venos išsipučia, jų tankis žymiai padidėja.

Tokių pokyčių fone atsiranda kraujo stagnacija. Sergant venų varikoze, kapšelis pasižymi jo padidėjimu pasikeitus spalvai. Tolesnis ligos vystymasis yra kupinas nevaisingumo, nes susikaupęs kraujas provokuoja spermos perkaitimą.

Moterų ir vyrų lytinių organų venų varikozės gydymas

Kai liga pasireiškia gimdymo procese, moteriai patariama nepersitempti ir dėvėti kompresinius apatinius. Jei liga progresuoja ir sukelia didelį diskomfortą būsimai mamai, jai skiriami skausmą malšinantys vaistai, hemostaziniai ir antiseptiniai vaistai. Visus vaistus ir jų dozes skiria gydytojas. Savęs gydymas gali pakenkti vaiko intrauteriniam vystymuisi.

kreiptis į gydytoją dėl lytinių organų varikozės

Visais kitais atvejais gydymą parenka gydytojas, atsižvelgdamas į venų varikozės priežastį. Chirurginė intervencija nurodoma tais atvejais, kai konservatyvūs gydymo metodai neduoda norimų rezultatų arba laikomi netinkamais.

Šiuolaikiniai lytinių organų varikozinių venų gydymo metodai atliekami naudojant flebektomiją, taip pat radijo dažnio ir lazerio koaguliaciją.

Vyrams šis patologinis procesas pašalinamas konservatyviu gydymo metodu dėl laikino susilaikymo nuo lytinių santykių. Be to, skiriami analgetikai, priešuždegiminiai (nesteroidiniai) vaistai ir antikoaguliantai.

Chirurginis gydymas atliekamas legiravimo metodu, atliekama ekscizija arba trombektomija.